لباس کار جین

شناخت استاندارد لباس کار به شما کمک می کند که به هنگام خرید انواع آن بهترین انتخاب را داشته باشید.لباس کار  یکی از مهمترین و متنوع ترین انواع تجهیزات ایمنی است که از تمام بدن در برابر خطرات احتمالی حین کار محافظت می کند. همانطور که می دانید هر کار و حرفه ای برای خود خطراتی دارد و افرادی که در آن حرفه مشغول به کار هستند باید قبل از شروع به کار از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کنند  دستورالعمل های لازم را بدانند. لباس کار یکی از مهم ترین تجهیزات ایمنی حفاظت فردی است و به شکلی طراحی می شود که علاوه بر محافظت افراد در برابر خطرات، امکاناتی نیز داشته باشد که افراد بتوانند ابزارآلات و تجهیزات مورد نیاز خود را همیشه به همراه داشته باشد.

لباس کار جوشکاری

جوشکاری از جمله فعالیت های بسیار خطرناک است که با رعایت نکات ایمنی هنگام جوشکاری می توان آسیب های احتمالی را کاهش داد. نور ساطع شده و قطره های مذاب آهن و آرگون هنکام جوش کاری برای چشم و پوست صورت، دست ها و بدن بسیار خطرناک است. جوشکار علاوه بر اینکه باید از کلاه جوشکاری مخصوص و دستکش جوشکاری استفاده می کند، حتما باید از لباس جین جوشکاری نیز استفاده نمایند. این لباس  نسبت به دیگر انواع لباس کار ضخیم تر است و اکثر از جین و کتان دوخته می شود. فرم لباس  جوشکاری می تواند از انواع لباس یکسره باشد؛ چرا که حین جوشکاری تمام اعضای بدن در خطر هستند و بایدحین کار پوشانده شود.

نوع خاصی از جوشکاری که با نام جوشکاری آرگون شناخته می شود ،وجود دارد که جوشکار حین کار در این زمینه باید لباس مخصوص به تن کند. لباس کار جوش آرگون به رنگ قرمز و به صورت یکسره طراحی می شود. این مدل لباس از کتان دوخته می شود و مقاومت بسیار بالایی دارد.

لباس کار جین
       لباس کار جین

نویسنده:شمیم باران اسپادانا

تاریخ:1400/07/06